Noored Tartut juhtima! - Tartu Forseliuse kool

Noored Tartut juhtima!

14-20 aastane noor! On Sul oma arusaam noorte probleemidest Tartus? Soovid kaasa rääkida teemadel nagu näiteks gümnaasiumite korraldus Tartus, noortesõbralik linnaruum (et oleks kohad, kus saab skate’ida), noorteseaduslikud õigused, õpilasfirmad, sõltuvusained?

Ainsa linnana Eestis saavad Tartus noored demokraatlikult Noortevolikogusse kandideerida. See tähendab, et linna asju otsustavad noorte valitud noored ISE!

 Kuna asuvad noored linnapoliitikat juhtima?
9. jaanuaril kell 10-12 on osaluskohvik, kus saab kohvi ja snäkkide kõrvalekoos Tartu Ülikooli ajakirjandustudengite, linnaametnike ja abilinnapeadega arutleda noortele olulistel teemadel ning ehk ka inspiratsiooni Noortevolikogusse kandideerimiseks.
Meie kooli esindavad osaluskohvikus 9. klasside õpilased: Meeri Rebane, Gertin Aher, Maria Lisanne Arumäe, Richard Miikael Jaks (9.a klass) ja Helena Varjas, Alina Lauriku (9.b klass).

9. jaanuari südaöösel on kandideerimise tähtaeg – kui tunned, et just Sina või Sinu sõber on õige inimene Tartu noori esindama, siis uuri lisa tartu.ee/et/noortevolikogu!
15. jaanuaril on kandidaatide debatt, kus Noortevolikogu kandidaadid peavad selgeks tegema, miks just NEMAD on parim valik. Debatti kantakse üle ka internetis – küsimusi saavad küsida ka need, kes pole kohal!
16.-18. jaanuaril on Tartu linna Noortevolikogu valimised – just siis saab hääletada!
Veebruar 2019 – esimene Tartu linna Noortevolikogu istung!

Kui poliitika tundub võõras, aga tahaks ikkagi enda ja sõprade huvide eest seista, siis aitavad Tartu linnavolikogu liikmetest MENTORID Sul õige tee leida!

Küsimuste korral võib julgelt kirjutada Airi.Park@raad.tartu.ee.


Igaüks on oluline!