Oktoobris tutvume õiglase kaubanduse põhimõtetega - Tartu Forseliuse kool

Oktoobris tutvume õiglase kaubanduse põhimõtetega

Oktoobri kuu on Õiglase kaubanduse kuu. Tartu Forseliuse Koolis on seetõttu üleval hariv näitus palmiõlist, mida jagas meiega lahkesti MTÜ Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskus.

Õiglase kaubanduse kuu eesmärk on teadvustada eestlaste tarbimisharjumuste ning maailma eri paigus töötavate toidu tootjate vahelisi seoseid.

“Õiglase kaubanduse kuu on parim aeg soetada tooteid, mille tootmisega tekitatud kahju keskkonnale, loomadele ja inimestele on võimalikult väike. Kaugel toimunud tootmine ei tohiks olla põhjus mitte hoolida. Enamikul juhtudel on see arenguriigi tööline ja talunik, kellelt madalate hindadega võetakse ära väärika elu ja arengu võimalus. Kõik inimesed, sõltumata nende elukohast, peavad saama elamisväärset sissetulekut,” selgitab MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise eestvedaja Kristina Mänd.

Näita oma toetust ja vali tooted, mille puhul on kindel, et nende tootmisel ei ole kasutatud lapstööjõudu, orjatööd ega kemikaale ning mille eest on talunik saanud õiglase hinna ja tööline õiglase tasu.

“Palmiõli leidub hinnanguliselt 50% kauplustes müüdavates pakendatud toidu- ja kosmeetikatoodetes, sh ka nendes, mis on toodetud Eestis: šokolaad, küpsised, kreemid jne. Palmiõli tootmisega kaasneb mitmeid tõsiseid probleeme: inim- ja tööõiguste rikkumine, põlisrahvaste elukvaliteedi langemine, loomaliikide hävimine ja keskkonnareostus. Istanduse rajamiseks metsade hävitamine mõjub kogu loomariigile.


Igaüks on oluline!