Laste tervisekoolis on põhirõhk treeningutel. Treeningute eesmärgiks on tekitada lastes huvi liikumise ja spordi vastu. Me ei aja taga sportlikke tulemusi vaid liikumisrõõmu! Lisaks treeningutele toimuvad tervisliku toidu valmistamise töötoad ja arutelud tervise teemadel.
Tervisekoolis õpib laps kuidas targalt treenida ja tervislikke valikuid teha. vt lisaks www.vireo.ee
SIHTGRUPP
Kõik lapsed, kes on huvitatud mitmekülgsest aktiivsest liikumisest ja soovivad rohkem teada saada tervislikest valikutes.
Eriti ootame tervisekooli lapsi:
– kes ei ole leidnud endale meeldivat liikumisharrastust
– kes ei soovi tegeleda võistlusspordiga kuid tahaks ikkagi osaleda aktiivsetes tegevustes
– kellel on terviseprobleeme, mis raskendavad tavatreeningutel osalemist (nt astma, diabeet, jne)
– kellel on probleeme kehakaaluga
– kes on kehaliselt väheaktiivsed ja/või kulutavad tundide kaupa vaba aega TV/arvuti seltsis
Meil on eraldi grupi erivajadustega lastele, keda on keeruline tavagruppidesse integreerida. Sellesse gruppi ootame nt tähelepanu defitsiidiga, hüperaktiivseid ja arengupuudega lapsi. Paljud terviseprobleemid ei sega osalemist tavagruppides nt kuulmispuue, astma, diabeet jt.
TERVISEKOOLI TEGEVUSED
Treeningud – läbi aktiivse tegevuse ja liikumismängude arendatakse laste füüsilisi võimeid.
Töötoad – valmistame lihtsaid ja tervislikke toite koos lastega ja räägime toitumisest laiemalt.
Arutelud – läbi arutelude õpivad lapsed mõtestama oma tegevust ja tegema teadlikke tervislikke valikuid
Pereüritused – paar, kolm korda aastas kutsume peresid matkmale või spordipäevale
Teemadena käsitletakse: liikumist, toitumist, une- ja puhkeaega, ohutus
TERVISEKOOLI PÕHIMÕTTED
Laste kaasamine – laste ära kuulamine, nende soovidega arvestamine. Me ei sunni lapsi rahavastepalli mängima, kui nad seda ei taha, nad saavad ise pakkuda välja alternatiivseid tegevusi. Üheskoos mõtleme välja uusi toredaid mänge. See aga ei tähenda sugugi kaootilist laste tahtmise järgi tegutsemist. Eesmärk on ju ikkagi laste füüsiliste võimete mitmekülge arendamine ja liikumisrõõmu loomine.
Peame oluliseks lastelt küsida nende arvamust ja teada saada nende hoikad spordi ja tervise teemadel. Arutleda, mis on mõistlik ja mõtetaks. Selgitada, miks me midagi teeme, kuidas tasakaaluharjutused aitavad neil osavamaks saada või miks on vesi just sobilik jook janu kustutamiseks.
Positiivne kogemus – kujundame selliseid olukordi, kus laps kogeb positiivseid muutusi ja saab eduelamusi ning saavutab seeläbi enesekindlust.
Perekonna osalus – soovime tegevustesse kaasata kogu perekonda. Me jagame lahkelt infot tervisekooli tundide kohta, mida teeme, ootame huvilis tunde vaatama ja miks mitte ka tundides kaasa tegema. Soovi korral pakume peredele treening- ja toitumisnõustamist. Lisaks toimuvad 2-3 korda aastas matkad ja spordipäevad. Pere osalemine tervisekoolis on võimalus, mitte kohustus.
Tervisekooli grupi suurus on kuni 15 last.
Gruppi juhendavad füsioterapeudid, kes oskavad tegevuste valikul arvestada ka laste tervislike erivajadustega.